Kinga kryptonim 133 Gaudi I [recenzja stanika]

W związku z moim zmniejszeniem się biustu oraz wysokimi cenami funta zdecydowałam się wreszcie na przygodę ze stanikami polskich marek, które od dłuższego czasu kusiły mnie obecnością rozmiarów D+ oraz mniej siermiężnymi konstrukcjami, które są niezbędne przy naprawdę dużym (a właściwie ciężkim) biuście, a przy moim przeciętniactwie wydają się konieczne mniej. Dzisiaj pierwsza odsłona mojej przygody z rodzimym rynkiem – Kinga 133 Gaudi I.

Kinga 133 Gaudi I push-up szaro-różowy, koronka, stanik, biustonosz, recenzja, opinia, testKinga 133 Gaudi I
szaro-różowy
65G


Ten stanik skusił mnie niską ceną (44,99 przecenione z ok 70 pln) oraz hiszpańską koronką. Co ciekawe hiszpańska koronka występuje jedynie przy mostku. Na pozostałej części miski jest jedynie koronkowy nadruk do złudzenia koronkę przypominający. Całość wygląda naprawdę ciekawie, a dzięki zastosowaniu nadruku eliminowany jest problem z odznaczaniem się pod bluzką.

Kinga 133 Gaudi I push-up szaro-różowy, koronka, stanik, biustonosz, recenzja, opinia, test


Miski po wewnętrznej stronie mają marszczenie w kierunku mostka, co optycznie powiększa biust. Stanik posiada również wkładki – według deklaracji producenta służące do powiększania biustu, ale spokojnie mogące służyć korekcji asymetrii.

Kinga 133 Gaudi I push-up szaro-różowy, koronka, stanik, biustonosz, recenzja, opinia, test


Bardzo podoba mi się połączenie kolorów – szarego (wydaje mi się, że leciutko zabarwionego wrzosem) i różowego. Ozdoba na mostku to prosta kwadratowa kokardka z krzyżykowym różowym przeszyciem. Ładne i niepretencjonalne.

Kinga 133 Gaudi I push-up szaro-różowy, koronka, stanik, biustonosz, recenzja, opinia, test
Dodaj napis


Miski mają pojedyncze cięcie poprzeczne, wbrew temu, jak wygląda stanik z zewnątrz. Szew to tylko łączenie materiałów – czego oczywiście nie zobaczymy na zdjęciach sklepowych.
Zawsze gdy widzę takie cięcie boję się efektu kaczych dziobów, jak to ma miejsce w przypadku Stanika AVA 146. Tutaj efekt jest półokrągły, lekko przyciskający piersi do klatki i unoszący do góry. Model tego stanika określany jest jako push-up, co w moim rozumieniu zwykle jakoś daleko nawiązywało do pluge'a. W tym wypadku jednak określiłabym go bardziej mianem half-cupa – zarówno ze względu na kształt stanika, jak i efektu, który ma na celu wywierać na biuście.

Kinga 133 Gaudi I push-up szaro-różowy, koronka, stanik, biustonosz, recenzja, opinia, test


Materiał z którego wykonany jest stanik jest przyjemny, ale nie sprawdza się w przypadku obwodu, który ciągnie się niemiłosiernie tak naprawdę uniemożliwiając dobre podtrzymanie.

Dopasowanie:
Przy moim obecnym 65 F/FF brytyjskim, 65 G wypada dużo, dużo mniejsze. Obwód natomiast jest sporo za luźny. Biust nie mieści się w miskach w żaden sposób, a obwód podjeżdża do góry. Jeżeli miałabym na serio brać rozmiarówkę producenta, to pewnie powinnam wziąć 70E, co wywołałby jeszcze gorszy efekt. Gdy wzięłabym poprawkę na sam obwód, to powinnam wziąć miskę F, która pewnie byłaby świetnym sutkozasłaniaczem, ale nie miałaby nic wspólnego ze stanikiem.

Kinga 133 Gaudi I push-up szaro-różowy, koronka, stanik, biustonosz, recenzja, opinia, test


Stanik Kingi o nazwie Kinga 133 Gaudi I cieszy oko, ale niestety tylko oko. Przy moim naprawdę nie jakimś niesamowicie obfitym biuście oczekuję od bielizny lepszego podtrzymania. Ciężko mi powiedzieć, czy w mniejszych rozmiarach te wady nadal są tak widoczne.

Ja na pewno potrzebowałabym większej miski, stabilniejszego (i być może węższego) obwodu. Gdyby te dwie rzeczy były satysfakcjonujące, to pewnie nawet cienkie ramiączka nie stanowiłyby problemu.2 komentarze:

 1. Anonimowy28/8/15 21:09

  Gaudi jest małomiskowy. Ja polecałabym go na małe ,jędrne biusty . Moim zdaniem w 65g (właściwie 65f) nie da rady.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już musiałby się wypowiedzieć jakiś mały i jędrny biust, czy Gaudi zaspokaja jego potrzeby. :)
   Swoją drogą ciekawe jak Mistrz Antoni zareagowałby na stwierdzenie, że jest małomiskowy. ;)

   Usuń